Szukaj na tym blogu

wtorek, 29 listopada 2011

cegła thermopor

Thermopor 25

Głównymi klientami kupującymi Thermopor 25 są w głównej mierze deweloperzy, ponieważ zdają sobie sprawę z tego co dobre zarówno pod względem jakościowym, jak i cenowym. Z tego powodu nie powinno się czekać i tracić okazji. Kupując Thermoporu 25 już w tej chwili zyskuje się znacznie więcej niż pozostali. thermopor 25 to ceramiczne materiały na zewnętrzne ściany nośne zarówno jednowarstwowe jak i warstwowe, wewnętrzne ściany nośne, działowe i osłonowe ścianki, oraz stropy i nadproża ceramiczne pod jedną wspólną marką Porotherm, a także tradycyjne pustaki ceramiczne. Do tradycyjnych wyrobów Thermopor 25 zaliczają się: Pustak Max 220, Pustak U 220, cegły kratówki K-1, K-2, K-3, cegły modularne 10 , a także 12, cegła pełna, cegła dziurawka.


porotherm 25

Z przeprowadzonych badań wynika, że przy wznoszeniu ścian zewnętrznych z Silki E 24 nie możemy zastosować wełnę mineralną o grubości mniejszej niż 12 cm gdyż współczynnik przenikania ciepła dla ściany będzie wyższy od 0,3 W/m2K, a jest to wbrew przepisom. Natomiast budując ściany wykorzystując porotherm 25 współczynnik przenikania ciepła jest wystarczająco niski, że do izolacji ścian możemy użyć wełny mineralnej o mniejszej grubości np. 10cm. – współczynnik przenikalności ciepła około 0,42 W/m2K. Dla całego muru ocieplonego Porothermem 25 oraz mineralną wełnę 10cm cieplny opór wynosiłby 3,646 [m²K/W] czyli byłby równoznaczny z całkowitym współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 0,27 [W/m²K]. Podsumowując, żeby uzyskać odpowiedni współczynnik przenikalności ciepła a zatem nie więcej niż 0,3 [m²K/W]) do Silki E 24 trzeba dodać mineralną wełnę , której grubość wynosi 12cm, natomiast żeby uzyskać właściwy współczynnik dla Porothermu 25 wystarczy wełna mineralna o grubości 10cm.

czwartek, 24 listopada 2011

zastosowania bloczka fundamentowego

Jeżeli mamy do czynienia z budynkiem podpiwniczonym do budowy murów piwnicznych należy stosować bloczka fundamentowego bez profilowania, czyli murując je powinno się zaprawą wypełniać spoiny pionowe. Mury piwnic, do murowania, których zastosowano bloczek fundamentowy trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed przenikaniem wody, czyli zastosować przeciwwilgociową izolację ścian. Tak można otrzymać piwnicę, o dowolnym przeznaczeniu. Taka piwnica ma miły mikroklimat, co umozliwia zorganizowanie w niej pomieszczenia np. do gry w bilard albo domową siłownię. Ale wracając do murowania, istotne jest, żeby zanim rozpocznie się murowanie, na ławach zrobić przeciwwilgociową izolację używając specjalistycznej folii lub papy. Detal taki trzeba sporządzić zgodnie z projektem. Potem bloczek fundamentowy muruje się stosując zwykłą zaprawę w betoniarce na budowie. Ponieważ, że bloczek fundamentowy jest niewielki i ciężki, to prace te przeważnie wymagają czasu. W ten sposób budynek powoli zaczyna wynurzać się z ziemi….

piątek, 18 listopada 2011

styrodur polistyren na ocieplenie ścian

Płyty z polistyrenu czyli styrodur z łatwością dają się odróżnić od płyt styropianowych, ponieważ płyty polistyrenowe są kolorowe. W zależności od producenta płyty mogą mieć kolor niebieski, zielony czy różowy. Z uwagi na wysoki stopień twardości styrodur można go stosować w miejscach , które narażone są na duży nacisk. Nadaje się perfekcyjnie do izolacji stropów a także płaskich dachów odwróconych gdzie ocieplenie montowane jest na warstwie hydroizolacji i ochrania ją przed uszkodzeniami. Ze względu na małą nasiąkliwość stosowany jest jako izolacja ścian piwnic oraz fundamentów.