Szukaj na tym blogu

wtorek, 17 stycznia 2012

papa termozgrzewalna na dachy

papa termozgrzewalna
Na zewnątrz opady śniegu i deszczu, a wewnątrz miłe ciepło a także sucho, dzięki temu, że dach jest dobrze zaizolowany papą termozgrzewalną. Jednym z głównych zastosowań papy termozgrzewalnej jest odbudowa zniszczonych dachów. papa termozgrzewalna doskonale nadaje się do takiego celu ze względu na łatwość zastosowania oraz dużą trwałość. Zanim przystąpi się do prac remontowych konieczne są oględziny starego pokrycia dachowego oraz stwierdzenie jego stanu. Sprawdzić też trzeba starą termiczną izolację oraz typ wentylacji. Dopiero wtedy można dokonać wyboru jednej z metod remontu pokrycia dachowego.


Papa termozgrzewalna musi być przymocowana metodą  zgrzewania do papy asfaltowej podkładowej,  , która jest zamocowana do betonowego podłoża , które zostało zagruntowane specjalistycznym podkładem. Podłoże, na którym mocowana będzie papa termozgrzewalna musi być wytrzymałe pod względem mechanicznym, bez luźnych  zabrudzeń, tłustych plam czy wody. Impregnat  asfaltowy stosowany do gruntowania podłoża umożliwia osiągnięcie świetnej przyczepności papy termozgrzewalnej do powierzchni, co znacznie oddziałuje na wzrost żywotności a także skuteczności izolacji. Zanim przystąpi się do zgrzewania papa termozgrzewalna wierzchniego krycia należy zwrócić uwagę, czy następna rozkładana rolka nie różni się pod względem odcienia posypki. Posypka to surowiec naturalny , który może zmieniać odcień. W wyniku podgrzania palnikiem tak podłoża, jak i spodniej strony papy termozgrzewalnej, ochronna cienka folia ze sztucznego tworzywa stapia  się. Również asfalt ulega nadtopieniu i papa termozgrzewalna rozwijana równomiernie przykleja się do podłoża. Trzeba zachować zakład papy termozgrzewalnej  , którego szerokość wynosi ok. 9 cm wzdłuż wstęgi papy i zakład którego szerokość wynosi ok.12  cm na połączeniu prostopadłym do długości wstęgi papy. Każdorazowo po zakończeniu czynności zgrzewania,  należy przeprowadzić kontrolę prawidłowości wykonania połączenia papy termozgrzewalnej na zakładach.

Wysoka klasa pap termozgrzewalnych modyfikowanych SBS na bazie poliestrowej włókniny umożliwia zastosowanie jednowarstwowego systemu renowacji starego pokrycia dachowego. W tym przypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzaj przygotowania podłoża. Pęcherze, które występują na połaci należy naciąć, osuszyć np. używając palnika i podkleić. Wszelkie ubytki powinny zostać uzupełnione przez wstawienie łat z podkładowej papy termozgrzewalnej. Trzeba także pamiętać aby zagruntować podłoże specjalnymi preparatami gruntującymi. Następnie papa termozgrzewalna wierzchniego krycia musi być zgrzana. W tym systemie nie powinna być stosowana się papa termozgrzewalna na osnowie z szklanego welonu.