Szukaj na tym blogu

czwartek, 27 października 2011

Folia w płynie na taras

Podczas nakładania folii w płynie temperatura podłoża oraz otoczenia nie powinna spadać poniżej 10 °C. Po aplikacji folii w płynie wewnątrz zaleca się przewietrzenie lokali. Powinno się mieć na uwadze, że najwięksi producenci chemii budowlanej mają w swojej ofercie folie w płynie o różnorakim zastosowaniu a także właściwościach. Przed zakupem produktu należy zapoznać z informacją na opakowaniu. folia w płynie służy do powierzchniowego, powłokowego, bez spoinowego uszczelniania pomieszczeń charakteryzujących się wysokim stopniem wilgotności a zatem łazienki, pralnie, baseny przed układaniem płytek ceramicznych.

folia w płynie

Folia w płynie to gotowy, elastyczny materiał przeznaczony do uszczelniania na podstawie specjalnych skomponowanych dyspersji, która po nałożeniu na powierzchnię tworzy wodoszczelną powłokę. folia w płynie gwarantuje doskonałą przyczepność do różnych typów popularnych podłoży do których należy beton, tynk, mur, jastrych, jak i na produktach zawierających gips, takich jak płyty kartonowo-gipsowe, płyty włóknisto-gipsowe, budowlane płyty gipsowe a także na tynkach zawierających gips. Folia w płynie nie jest zalecana na podłoża drewniane czy drewnopochodne, ale może być stosowana pod drewno, czyli podłogi z drewna albo boazerie ścienne. Folia w płynie wzmacnia wytrzymałość płytek i podłoża.

Folia w płynie stanowi materiał, łatwy do rozprowadzenia i nie wymagający użycia specjalistycznych narzędzi. Kluczowe jest jednak prawidłowe przygotowanie powierzchni, na której folia w płynie będzie nakładana. Podłoże pod folię powinno być oczyszczone z kurzu, brudu, solnych wykwitów, słabo przymocowanych części powierzchni i z tłustych plam. Powierzchnie mocno chłonne, słabe powinny być wcześniej zaimpregnowane produktem głęboko gruntującym. Po przygotowaniu podłoża, folię w płynie nakładamy z użyciem wałka, pędzla, szpachelki albo metalowej packi. Przy normalnej wilgotności należy nałożyć dwie powłoki, przy podwyższonej wilgotności – nawet trzy powłoki. Czas wyschnięcia między kolejnymi powłokami, a także kompletnego wyschnięcia powłoki podany jest na opakowaniu. Zazwyczaj maksymalnie po 24 godzinach można nakładać okładziny ceramiczne.