Szukaj na tym blogu

sobota, 29 października 2011

izolacja na tarasy

Mapelastic jest dwuskładnikową masą uszczelniającą, wyprodukowaną na podstawie cementu z dodatkami specjalnego rodzaju kruszywa, odpowiednich domieszek oraz polimerów syntetycznych. Jest to produkt dostępny w zestawie złożonym z komponentu A, w opakowaniu 24 kg oraz składnika B, w pojemniku , którego pojemność wynosi 8 litrów. Po właściwym wymieszaniu składników A a także B wodoodporna izolacja mapelastic przeznaczona jest do ochrony powierzchni poziomych i pionowych przed niepożądanym wpływem wody przede wszystkim na tarasach, balonach, w basenach czy prysznicowych kabinach zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Mapelastic jest materiałem o świetnych właściwościach przyczepnych do róznego rodzaju podłoży budowlanych tynków, podłóg, starych płytek czy lastryko a także konstrukcji metalowych lub szklanych.

mapelastic

Wiosną, na wielu tarasach i balkonach zaczynają się istne kłopoty z odklejającymi się płytkami. Jeżeli dysponujemy starym podłożem, nałożenie mapelastic należy poprzedzić zaklejeniem ewentualnych spękań powinno się zespolić za pomocą żywicy poliestrowej lub epoksydowej. Główna różnica między tymi produktami sprowadza się do czasu wiązania stosownie pół godziny a także dobę. Jeśli spękania mają duże rozmiary, należy zastosować klamry stalowe wzmacniające i zjednoczyć nimi spękane fragmenty jastrychu. Wykonuje to w wyniku poprzecznego nacięcia spękania, co 20-30 cm, nałożenie klamry stalowej i zalanie jej żywicą. Dopiero wtedy na tak przygotowaną, naprawioną powierzchnię należy nanieść mapelastic.

Po wymieszaniu wolnoobrotowym mieszadłem obu komponentów wchodzących w skład hydroizolacja mapelastic otrzymujemy prostą do nałożenia masę , która jest gotowa do zastosowania. Mapelastic należy nakładać warstwą charakteryzująca się równomierną grubością. Mapelastic nanosi się na podłoże pacą dwiema warstwami. Pierwsza warstwa hydroizolacji powinna być jak najcieńsza oraz wtarta na ostro za pomocą gładkiej stalowej pacy we właściwie przygotowane wcześniej podłoże tak, aby hydroizolacja dokładnie wypełniła wszelkie pory występujące na jego powierzchni. Zabieg ten jest formą gruntowania i ma podstawowe znaczenie dla przyczepności izolacji do podłoża. Przy nałożeniu masy uszczelniającej mapelastic nie można zapomnieć aby nanieść ją również na czoło oraz na boki tarasu. Ze względu na to, że warstwa uszczelniająca pełni swoją funkcję przy grubości minimum 2 milimetrów, nałożenie kolejnej warstwy hydroizolacji najkorzystniej dokonać za pomocą pacy zębatej, co umożliwi po wygładzeniu grzebienia uzyskać zalecane 2 mm.