Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 12 grudnia 2011

bloczki ścienne beton komórkowy

beton komórkowy
beton komórkowy
Beton komórkowy jednoczy w sobie zalety drewna, jednocześnie będąc wolnym od jego wad - jest niegnijący a także nie pali się. Bloczki z betonu komórkowego można dowolnie obrabiać, wiercić, piłować oraz wycinać bruzdy pod instalacje. Równocześnie jego wytrzymałość jest tak wysoka, że może przenosić masę konstrukcji budynków wielokondygnacyjnych. beton komórkowy jest materiałem wytwarzanym z surowców, które występują  w znacznych ilościach w środowisku naturalnym. Na jego produkcję składają się w głównej mierze: kwarcowy piasek, wapno, cement, woda a także spulchniający środek. To właśnie dzięki tym surowcom beton komórkowy jest produktem przyjaznym środowisku. Użycie spoiwa , które składa się z cementu oraz wapna, które mieszane są w zbliżonych proporcjach, a także zastosowanie sproszkowanego aluminium, jako spulchniającego środka, okazało się na przestrzeni lat optymalnym rozwiązaniem.
Technologia produkcyjna betonu komórkowego gwarantuje otrzymanie najwyższej dokładności wymiarów, co doskonale ułatwia prace murarskie i redukuje koszty wykończenia ścian. beton komórkowy jest materiałem budowlanym niezwykle prostym w obróbce mechanicznej. Bloczki i płytki można, przy użyciu prostych narzędzi, w dowolny sposób obrabiać, przycinać, robić w nich różnej wielkości otwory pod instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Ściany wykonane z betonu komórkowego zapewniają przyjemny mikroklimat wnętrza i wpływają korzystnie na samopoczucie mieszkańców, stwarzając właściwe warunki zarówno do pracy jak i odpoczynku. Beton komórkowy produkowany jest z nieszkodliwych dla zdrowia surowców:  kruszywa a zatem piasek albo popiół lotny tworzący się ze spalania węgla w elektrowniach lub łącznie piasek i popiół, cementu, wapna i wody.
Jedną z najważniejszych zalet betonu komórkowego jest to, że jest to najcieplejszy materiał budowlany. Wiadomo od dawna, że najlepszym izolatorem ciepła jest powietrze. Beton komórkowy posiada w swojej strukturze powietrze. Zajmuje ono około 60-85 % całkowitej objętości i z tego powodu budynki wykonane z betonu komórkowego ograniczają istotnie zapotrzebowanie na ogrzewanie lub klimatyzację. Dzięki swej strukturze beton komórkowy stanowi najcieplejszy materiał kontrukcyjny przewyższający swoimi technicznymi parametrami inne dostępne materiały murowe. Dzięki temu bez trudu z betonu komórkowego można wykonywać ściany jednowarstwowe, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia.  Kolejną cechą betonu komórkowego jest fakt, że jest lekki.