Szukaj na tym blogu

środa, 18 stycznia 2012

Bessa na ceny materiałów budowlanych w Warszawie


materiały budowlaneWarszawa
materiały budowlane

Produkcja a tym samym sprzedaż materiałów budowlanych zanotowała ogromny wzrost szczególnie w Warszawie . Ma to związek z tym, iż wolumen rynku budownictwa jednorodzinnego w naszym kraju znacznie powiększył się w ostatnich 15 latach. Na ten pozytywny wynik wpływ miała nie tylko powiększająca się ilość nabywców indywidualnych, realizujących plany budowy swego własnego domu, ale jednocześnie to, że budowali oni domy, których średnia powierzchnia stawała się coraz większa. Jednocześnie projekty tych budynków, jak też ich wykończenie stawały się z roku na rok coraz ładniejsze, ponieważ również materiały budowlane stosowane do realizacji projektów bardzo zmieniły swój dotychczasowy charakter. Obecnie mamy do dyspozycji całą gamę różnorodnych materiałów budowlanych.

wtorek, 17 stycznia 2012

papa termozgrzewalna na dachy

papa termozgrzewalna
Na zewnątrz opady śniegu i deszczu, a wewnątrz miłe ciepło a także sucho, dzięki temu, że dach jest dobrze zaizolowany papą termozgrzewalną. Jednym z głównych zastosowań papy termozgrzewalnej jest odbudowa zniszczonych dachów. papa termozgrzewalna doskonale nadaje się do takiego celu ze względu na łatwość zastosowania oraz dużą trwałość. Zanim przystąpi się do prac remontowych konieczne są oględziny starego pokrycia dachowego oraz stwierdzenie jego stanu. Sprawdzić też trzeba starą termiczną izolację oraz typ wentylacji. Dopiero wtedy można dokonać wyboru jednej z metod remontu pokrycia dachowego.

wtorek, 3 stycznia 2012

Wszystkiego najlepszego na 2012 rok

Wszystkiego najlepszego na 2012 rok

izolacja mapelastic na taras

mapelastic
mapelastic


Po wymieszaniu wolnoobrotowym mieszadłem obu komponentów wchodzących w skład izolacja wodoodporna mapelastic uzyskujemy łatwą do nakładania masę gotową do zastosowania. Mapelastic powinno się nakładać warstwą charakteryzująca się równomierną grubością. Mapelastic nakłada się na podłoże pacą w dwóch warstwach. Pierwsza warstwa hydroizolacji powinna być możliwie najcieńsza oraz wtarta na ostro gładką stalową pacą we właściwie przygotowane uprzednio podłoże tak, aby hydroizolacja dokładnie wypełniła wszelkie pory znajdujące się na jego powierzchni. Czynność ta stanowi formę gruntowania oraz wykazuje fundamentalne znaczenie dla przyczepności izolacji do podłoża. Przy nałożeniu masy uszczelniającej mapelastic nie można zapomnieć żeby nałożyć ją również na czoło oraz na boki tarasu. Ze względu na to, że warstwa hydroizolacji spełnia swoją funkcję przy grubości minimum 2 milimetrów, nałożenie kolejnej warstwy hydroizolacji najlepiej dokonać przy pomocy pacy zębatej, co pozwoli po wygładzeniu grzebienia otrzymać zalecane 2 mm.